Ataşehir Pilatesia

Aletli Pilates

reformer pilates nedir

Pilates

Bilindiği üzere pilates egzersizlerinin temel amacı zihin beden konsantrasyonunu artırmak ve bir bütün olarak bunu korumaktır. PilatesiA’da düzenli olarak uygulanan aletli pilates derslerinde uzman eğitimciler eşliğinde yapılan her egzersizde hareketlerin doğru bir şekilde yapılmasına önem gösterilir. Ayrıca her egzersizde nefese dikkat çekilerek, nefesin doğru bir şekilde alınması sağlatılarak, hareketle nefesin bütünlüğünü eğitmenler sürekli geri bildirim vererek hatırlatır.

Farkımız

Pilates stüdyolarından farklı olduğu iddasıyla yola çıkan pilatesiA’da ezber bozan bir yaklaşımla bire bir özel olarak kişiye özel verilen pilates dersleri kişinin kişisel ihtiyaçları göz önünde tutularak planlanıyor.
Öncelikle kişisel vücut analizi sonrası yapılan tanışma dersinde hem öğrenci öğretmeni ve kurumu tanır, hem de öğretme öğrencinin bedenini tanır ve sınırlarını öğrenir.

Atasehir pilates

Atasehir pilates

Tanışma dersi sonrası aletli pilates dersleri, kişinin kişisel hedeflerine göre planlanır.

Ataşehir aletli pilates dersleri konusunda iddalı olan pilatesiA’da sıradışı bir reformer pilates uygulaması ile kişiler %100 müşteri memnuniyetiyle hedeflerine ulaşırlar.

Batı Ataşehir’de aletli pilates merkezleri arasında başarısı kanıtlanmış bir modelle pilates kursları veren PilatesiA’da profesyonel ve sertifikalı eğitmenler çalışırlar.

Nasıl Çalışır?

Özellikle kişilerin vücut analizi yapıldıktan sonra ardarda verilen pilates derslerinde kişinin vücut tipi, kişisel ihtiyaçları ve hedefleri göz önüne alınarak ders planlaması yapılır.

Özellikle duruş bozukluğu olan kişilerle çalışmış ve güçlü bir anatomi bilgisi olan konusunda uzman sertifikalı eğitmenler tarafından uygulanan aletli özel pilates dersleri, kişilerin duruş bozukluğunu fark edilebilir bir düzeyde değiştirir.

Kişiye özel uygulamalı aletli pilates derslerinde kaslarınız bilinçli ve yavaş hareketlerle eğitmenler tarafından eğitilerek zihninizin ve ruhunuzunda rahatlamasına yardımcı olur.

Düzenli olarak yapılan aletli pilates derleri ilerledikçe beden farkındalığı artar ve kişi kendisini yeniden doğmuş gibi hisser.

Özellikle spor salonlarındaki aletlerle spor yapmayı sevmeyenler için özel öğretmen eşliğinde yapılan aletli pilates dersleri sonrasında, kişinin spor konusundaki kişisel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olunur.

Ataşehir pilates kursları arasında sıradışı yaklaşımıyla aletli pilatese yeni bir anlam kazandıran PilatesiA, kişiye özel yaklaşımıyla müşteri memnuniyetini en üst çizgide tutmayı amaç edinmiştir.

Kas ve İskelet Sistemi Sorunları

Yapılan bilimsel araştırmalara göre her 10 kişiden 8 inin, hayatının bir döneminde kas ve iskelet sistemi sorunu yaşadığını gösteriyor.

ideal duruş

Uygulanan pilates egzersizleri, omurganın çok daha sağlıklı olmasını, vücudun eskisine göre çok daha ideal bir pozisyonda kendiliğinden kalmasını sağlıyor.

PilatesiA’da profesyonel pilates eğitmenleri tarafından uygulanan uygulanan özel pilates dersi özellikle vücudumuzun en zayıf bölgesi olan omurgamız üzerine odaklanır.

Eğer sırtımız yeterince güçlü değilse, iç organlarımız ve omurgamız için güçlü bir kas desteği sağlayamaz. Ataşehir pilates kurslarından farklı bir yaklaşım sunan PilatesiA’da uygulanan özel pilates dersinde sırt ve abdominal yada karın kaslarına odaklanılmaktadır.

Pilates dersleri sayesinde özellikle sırt bölgesindeki duruş bozukluklarınız ve sırt ağrılarınız kesinlikle azalır.

Profesyonel spor geçmişi olan ve insan anatomisini çok iyi bilen sertifikalı eğitmenlerle çalışan PilatesiA,

bire bir pilates derslerini profesyonel reformer ekipmanlarıyla vermektedir.

Yapılacak ilk aletli pilates dersi ile birlikte kişilerin postür analizi yapılarak, yaş, vücut özellikleri ve spor geçmişi gibi etkenlerde göz önüne alınarak kişiye özel bir programla ders akışı planlanır.

Bel ve eklem ağrıları, fıtık, lordoz, kifoz, gibi omurilik sıkıntılarınız dikkate alınarak aletli pilates ders akış programınız belirlenir.

Bire bir kişiye özel eğitimin avantajı, eğitim süreci boyunca uzman eğitimcilerimiz tarafından yapılan kişisel performans takibi sonucunda, ders akış programı kişinin vücut gelişimine göre hızlı bir şekilde güncellenebiliyor olması.

10 seansta vücudunuzdaki değişiklikleri hissedebileceksiniz.

Yaklaşık olarak 20 pilates seansı ile yaşam enerjinizin ve ve vücudunuzdaki değişikliğin farkına varabilirsiniz.
Yaklaşık olarak 30 seans yada daha fazlasında yenilenmiş bir vücuda sahip olacaksınız.

Genel esneklik ve kuvvet değişikliklerini görmek için, Pilates düzenli olarak haftada en az 3 kez çalışılmalıdır.
Maksimum sonuçlar elde edebilmek için tüm hareketlerin tam hızı ve süresi ile birlikte uzman bir öğretmen eşliğinde yapılmalıdır.

Özellikle omurga bölgesinde sorun yaşayanlara, duruş bozukluğu olanlara iddalı bir yaklaşımla hizmet vermekle birlikte, yapılacak ilk demo ders sonrasında vücudunuzdaki duruş bozuklukları tespit edilerek, kaç dersde nasıl bir noktaya ulaşabileceğiniz detaylı bir şekilde uzmanlarımız tarafından size sunulacaktır.

Pilatesia da, düz karınlar, güçlü sırtlar, sert kalçalar ve basenler, esnek, dengeli, güçlü ve dirençli bir vücut elde etmeniz mümkün.

Sıradışı bir değişim sürecinde, vücudunuzu yeniden keşfedeceğiniz eşsiz bir deneyim için sizleri ataşehirdeki pilates stüdyomuza davet ediyoruz.

Ataşehir’de yasal sertifikalı eğitmenlerle hizmet veren Pilatesia da ilk ders tanıtım amaçlı ücretsiz olup randevu alarak bire bir özel sertifikalı eğitmen eşliğinde 1 saat boyunca vücudunuzu daha yakından tanıyacağınız aletli pilates egzersizleri yapabilirsiniz.

Ücretsiz demo dersimize katılmak için ücretsiz demo formunu doldurunuz.