Ataşehir Pilatesia

BLOG YAZISI

Duruş Bozuklukları ya da Duruşsal Bozukluklar

Duruşsal bozukluklar ya da duruş bozuklukları neden oluşur?

Bir çok çevresel faktör, ergonomi sunmayan ve devamlı kullanılması zorunlu olan araç gereçler, yanlış oturma biçimi hatta psikolojik durumlar gibi bir çok sebepten dolayı duruş bozuklukları tetiklenebilir.

Vücudumuz yer çekimi kuvvetine karşı çok hassastır. Beyin fonksiyonlarımız büyük oranda bu kuvvetlere karşı koyma görevini üstlenir.
Vücudumuz iki şeyi başarmak için değişmektedir; birincisi dik ve fonksiyonel kalmak, ikincisi gözleri aynı hizada tutmak için bütün vücudu değiştirmek. (koordinasyon, denge, refleks)

Ataşehir’deki aletli pilates derslerimizde kişinin postur analizi yapıldıktan sonra, duruşsal bozukluklarını gidermek için çalışmalar yaparız. Duruşsal bozukluklarda belirgin özellikler; başın öne eğilmesi, omuzların ileri gitmesi ve içeri dönmesi, kamburluk, leğen kemiğinin öne yada geriye eğilmesi, dizin pozisyonları, ayakların basış yönleri gibi hareket ve durumlardır.

Ataşehir’deki stüdyomuzda duruş bozukluklarımızı gidermek için vücudumuzun ön bölge kaslarıyla arka bölge kaslarını eşit seviyede güçlendirmemiz ve esnetmemiz gereklidir.

Bununla birlikte, en basit anlatılacak olursa vücudumuzun sağ tarafı ile sol tarafını da eşitlememiz gerekmektedir.

durus bozukluklari pilatesia

Ataşehir reformer çalışmalarımızda üyemizi en dik ve yüksek pozisyona getirmek için anatomik ve kinesyolojik bilgilerimiz ile üyelerimizi en güzel posture ulaştırırız.

Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı incelenebilirsiniz.

Yorum bırakabilirsiniz

Lütfen soruyu cevaplayınız: *