Ataşehir Pilatesia

Cadillac Pilates

Reformer Pilates ve Faydaları

Reformer pilates’i ilk olarak pilatesin kurucusu Joseph Pilates tarafından icat edilmiştir. Reformer pilates rulo taşıyıcı olarak adlandırılan düz bir platform üzerinde tekerlekler yardımıyla ileri geri hareket etmenizi sağlayan bir yataktır.Vücüt ağırlığı ve yay dirençlerine göre yani taşınacak kişiye göre hareketler zor ve kolay olabilmekte fakat farklı beceri ve düzey oranlarına göre ayarlayabilmekte mümkündür.

Pilates Reformer Egzersizleri Faydaları Nelerdir?

Reformer pilates aslında size her şekilde yararı dokunabilecek bir spordur. Güç, esneklik, koordinasyon ve dengeyi arttırır günlük yaşamınızı iyileştirir zarif ve daha iyi bir duruşa kavuşursunuz,ağrılarınız özellikle sırt ağrılarınız gibi fiziksel dengesizlikler ile ilgili bir çok konuda size çok yardımı dokunacaktır. Pilates egzersizleri kasların gücünü oluşturmak için büyük önem taşımaktadır.Düz bir karın,güçlü bir sırt,tonda bir kalça reformer pilates ile kaçınılmazdır.Diğer ekipmanlar ve normal pilates egzersizleri size çok vakit kaybettirir ancak reformer pilates eşşiz ve daha çeşitli bir pilates ortamı oluşturur.

Ve en önemli özelliğinden biri eksantrik kas kasılması yani kas boylarının uzamasıdır. Reformer pilates daha büyük güçlü uzun kaslara sahip olmak için inanılmaz bir yöntemdir. Normal egzersizler olmadan uzun, güçlü kaslara ulaşmak için bu bilinen en iyi anahtardır.

Normal pilates kollarınızı ve bacaklarınızı geliştiren bazı egzersizleri içerir olsa da, genellikle hiçbir direnç hareketi yapmanızı sağlamaz . Reformer pilates daha kapsamlı bir egzersiz sağlar ve daha fazla kollarınızı ve bacaklarınızı çalıştırır.

2015 yılında yurtdışında yayınlanan Women’s Health dergisinin bir sayısında, kadınların reformer pilates hakkında çok az bilgisi olduğunu yazarak kadınlara bilgi vermiş ve düzenli olarak çalışmalarını istemiştir.

Yaklaşık 30 kadın 16 hafta boyunca haftada iki kez bir saatlik seans ile triseps, bel ve uyluk bölgelerinde yağ kitlelerini yok etmişlerdir. Sizin neden daha iyi bir vücudunuz daha sağlıklı bir hayatınız olmasın ki ?

Pilates Reformer Egzersizleri Nasıl Öğrenilir ?

Pilates reformcu öğrenmenin en iyi yolu bir sınıfta ya da özel öğretim geçer. Reformer pilates hakkında daha fazla bilgi  almak için canlı birebir eğitim gereklidir. Eğer sizde reformer pilates egzersizlerini öğrenip uygulamak ve daha sağlıklı bir hayata daha hızlı bir şekilde kavuşmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.atasehirpilatesia.com